27.03.2015

Відбулося засідання Ради асоціації «Власний дім»

26 березня в Мінрегіоні відбулося розширене засідання Ради асоціації «Власний дім», в якому прийняв участь заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Роман Абрамовський.

Основною темою для спілкування в ході засідання стало питання стану житлової та побутової сфери села, яка за якісними характеристиками суттєво поступається міській.

Надання Державних пільгових кредитів за Програмою «Державне пільгове кредитування індивідуальних сільських забудовників на будівництво (реконструкцію) та придбання житла» визначається як один з пріоритетних напрямків, оскільки діяльність фондів відповідає регіональній політиці Уряду щодо розвитку сільських населених пунктів та покращення їх благоустрою. Наразі Мінрегіоном розробляється план заходів реалізації Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020р., затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 06 серпня 2014 р. №385.

Фінансування Програми здійснюється за рахунок Державного бюджету, асигнувань місцевих бюджетів та коштів населення. За час існування Програми сільським забудовникам надано пільгових кредитів в обсязі 1 млрд. 158 млн. грн., в тому числі 612,0 млн. грн. за рахунок державного бюджету, 546,0 млн. грн. - місцевих бюджетів та інших джерел фінансування. При цьому співвідношення обсягів фінансуванні Програми «Власний дім» відповідно складає 53% з Державного бюджету та 47% з місцевих бюджетів та інших джерел.

За  період впровадження Програми 96,0 тис. сільських сімей отримали Державні пільгові кредити, що дало можливість ввести в дію 1 млн. 579 тис. кв. м. найдешевшого житла, підключити до існуючих комунікацій 74,0 тис. сільських будинків та провести комплекс заходів по спорудженню водо-газових мереж та розвитку особистого селянського господарства.