06.11.2015

Відбулося засідання Ради асоціації «Власний дім»

5 листопада 2015 року було проведено розширене засідання Ради асоціації «Власний дім» за участю представників Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, на якому було обговорено перспективи реалізації програми «Власний дім» у 2016-2020 роках.

Директор департаменту державних програм та розвитку житлового будівництва -Козловська Наталія Вікторівна відмітила, що згідно Державної цільової програми розвитку українського села на період до 2015 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 19.09.2007 р. № 1158, Програма «Власний дім», як складова Державної цільової програми, закінчує свою каденцію у поточному році.

Відповідно до статті 11 Закону України «Про пріоритетність соціального розвитку села та агропромислового комплексу в народному господарстві» передбачено пільги для індивідуального житлового будівництва в межах сіл і селищ.

Коаліційною угодою Верховної Ради України VIII скликання (Розділ XI, п.4.3) та Державною стратегією регіонального розвитку на період до 2020 року, передбачено відновлення програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі “Власний дім”.

Крім цього, згідно нещодавно схваленої Концепції розвитку сільських територій (розпорядження Кабінету Міністрів України № 995-р. від 23 вересня 2015 р.) передбачено підвищення якості життя сільського населення шляхом надання державної підтримки для розвитку індивідуального житлового будівництва на селі.

Враховуючи вищезазначене, було розроблено проект Державної програми підтримки індивідуальних сільських забудовників на 2016-2020 роки (далі - Державна програма). Фінансування заходів якої передбачено, як за рахунок державного бюджету так і бюджетів місцевого рівня через регіональні програми «Власний дім» у складі Державної програми, що є продовженням їх фактичної діяльності.

За  рахунок  співфінансування,  виконання Державної програми у 2016 -2020 роках дасть змогу забезпечити житлом 11409 сільських сімей, збудувати (реконструювати, капітально відремонтувати, придбати) 961,2 тис. кв. метрів житла, прокласти 693,5 кілометрів інженерних мереж та підключити до існуючих комунікацій інженерні мережі 12235 житлових будинків.

Та найголовніше ці заходи дадуть можливість вирішити питання практичної допомоги для поліпшення житлових умов сім’ям військовослужбовців (більшість яких є вихідцям з села) та вимушеним внутрішньо-переміщеним особам із зони АТО, а також розв’яжуть проблеми сільської місцевості.

Учасниками засідання було наголошено про особливу актуальність програми в умовах обмеженості можливостей державного бюджету, оскільки профінансовані кошти підлягають поверненню у повному обсязі та в подальшому використовуються для надання нових кредитів.

На цей час Державна програма проходить погодження у центральних органів виконавчої влади та асоціацій органів місцевого самоврядування.