UK

rss fb twi

Ви знаходитесь на:Головна сторінкаБудівництво та архітектураЦіноутворення, експертиза та контроль вартості у будівництвіЦіноутворенняРоз’яснення щодо визначення вартості виконаних будівельних робіт
Четвер, 30 травня 2013 Ціноутворення

Роз’яснення щодо визначення вартості виконаних будівельних робіт

Відповідно до ДБН. 1.1.-1-2000 «Правила визначення вартості будівництва» (надалі – ДБН) у договорі підряду зазначається документ, покладений в основу визначення вартісних показників, позначається вид договірної ціни (тверда, динамічна), порядок та терміни уточнення договірної ціни, умови фінансування та розрахунків за обсяги виконаних будівельних робіт тощо. При погодженні договірної ціни замовник, ретельно перевіряє складові вартості будівництва, у тому числі вартість експлуатації машин і механізмів.

Взаєморозрахунки за обсяги виконаних будівельних робіт, у тому числі експлуатації машин і механізмів, за твердої договірної ціни провадяться на підставі фізичних обсягів виконаних робіт, нормативних витрат трудових і матеріально-технічних ресурсів та їхньої вартості, визначеної в договірній ціні (п.3.3.9 ДБН).

Взаєморозрахунки за обсяги виконаних будівельних робіт, у тому числі експлуатації машин і механізмів, за динамічної договірної ціни провадяться на підставі нормативних витрат трудових і матеріально-технічних ресурсів, виходячи з фізичних обсягів виконаних робіт та уточнених цін ресурсів, передбачених в договірній ціні (п.3.3.10.1 ДБН).

Уточнення договірних цін здійснюється відповідно до законодавства у порядку, передбаченому договором.

У випадку, якщо роботи на будівельному майданчику виконуються   машинами, перелік яких відрізняється від передбаченого ресурсними елементними кошторисними нормами (РЕКН), вартість таких робіт визначається у порядку, встановленому пунктом 3.2.7.7 ДБН (з відповідними технічними та економічними обґрунтуваннями).

Крім того, якщо при виконанні будівельно-монтажних робіт технологія, організація та склад операцій співпадають з передбаченими відповідною державною РЕКН, але виявлена невідповідність показників окремих складових цих норм (розрядність робіт, витрати трудових і матеріально-технічних ресурсів, у тому числі з експлуатації машин і механізмів), згідно з пунктом 3.3.12 ДБН вартість виконаних робіт, визначена за такими нормами, підлягає уточненню незалежно від виду договірної ціни та порядку проведення взаєморозрахунків.

Pres slugba Kadrova polityka Normatyvno-pravova baza Reguljatorna polityka Mignarodne spivrobitnyctvo1 Konsultatyvni organy Tendery ta_Dergavni_zakupivli Finansuvannja budgetnyh_program
Dergavni v_tomu_chisli_administratyvni_poslugy Zapobigannja ta_protydija_korupcii Dostup do_publichnoi_informatcii Pidpryemstva VNZ_Organizacii Громадське обговорення Зв'язки з громадськістю Реєстрація на сайті Мінрегіону Корисні посилання
dostupne gytlo_new
teplo-u-domi
OSBB ishodnik

portal-rada president control www.dabi.gov ndiasb